Pazīstamā dziedātāja Elizabete Zagorskauzsākusi latviešu tautasdziesmu sēriju etno – folk stilā, apdziedot latviešu tautas folklorā vienmēr aktuālo “vainadziņa” tēmu un aicinot latviešus “piestrādāt” pie demogrāfijas uzlabošanas valstī. Izdota jau otrā tautasdziesma – Āvu, āvu baltas kājas sabiedrībai neierastā, pārsteidzošā skanējumā.

Elizabete atklāj: “Man patīk strādāt ar tautas mantojumu – latviešu tautasdziesmām un darbu šajā virzienā noteikti turpināšu. Īpaši patīk aizskart tautasdziesmām bieži minēto “vainadziņa” tēmu un šo sabiedrībā jūtīgo demogrāfijas tematu, jo par to ir jārunā! Esam pieraduši dzirdēt tautasdziesmas liriskā un maigā skanējumā. Dziesmas Āvu, āvu baltas kājas aranžija, iedziedātais gala rezultāts roķīgā manierē mani pašu pārsteidz, tādēļ domāju, ka tas pārsteigs arī klausītājus. Jaunatne varēs iepazīt savukārt vecākā paaudze iespējams no jauna iemīlēt šo Latvijā tik ļoti pazīstamo tautasdziesmu jaunās, pavisam nedzirdētās skaņās.”

Dziesmu Āvu, āvu baltas kājas aranžējis tautā zināmais mūziķis Atis Auzāns, savukārt ģitāras partiju iespēlējis Ēriks Upenieks.

Pirmā Elizabetes ieskaņotā tautas dziesma  Līgodama upe nesa, kas pazīstama arī kā kāzu rituāla – mičošanas dziesma, jau paspējusi iekarot klausītāju sirdis. Dziesma iekļauta AMIGO Dzintaru dziesmas 2013 aptaujā – pirmajā pieciniekā. Tā šajā dziesmu topā atrodas un ieņem stabilu vietu jau sešas nedēļas. Šobrīd dziesma ieņem godpilno 2. vietu. Vairāk informācijas: www.dzintaradziesmas.lv.Turklāt Līgodama upe nesa ir viena no spēlētākajām dziesmāmLatvijas radio 2 ēterā.

Vairāk par Elizabeti un viņas radošo darbību: https://www.facebook.com/zagorskaelizabete.

Plašāka informācija:

Elizabetes menedžments

Maija t.29475596

elizabetesmenedzments@gmail.com

Noklausīties: Avu Avu baltas kajas

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *